Aktualności
Zielona rewolucja w budownictwie wymaga odważnych decyzji. Branża wskazuje drogę

Prezes Zarządu GPP S.A. Mirosław Czarnik jest aktywnym członkiem Forum Ekspertów Zrównoważonego Budownictwa. Powołani eksperci opracowali listę postulatów, których celem jest przyspieszenie zielonej rewolucji w polskim budownictwie. Dokument zostanie zaprezentowany przedstawicielom rządu w trakcie nadchodzącej edycji Europejski-Kongres-Gospodarczy w Katowicach.

Czytaj dalej →
Zielone serce miasta – kompleks Eco City Katowice z fasadami aluminiowymi od Aluprof

Na portalu „Pasywny Budynek” ukazał się artykuł, w którym szczegółowo opisano innowacyjną fasadę biurowców ECO City Katowice. Zamontowane konstrukcje będą długo służyć użytkownikom kompleksu, zapewniając im komfort i bezpieczeństwo oraz przyczynią się do osiągnięcia założonej efektywności energetycznej obiektu. Duże przeszklenia zaprojektowano nie tylko z myślą o komforcie pracy i nieograniczonym widoku na starannie zaprojektowaną zieleń kompleksu, ale również z myślą o lepszej efektywności energetycznej i optymalnym komforcie termicznym.

Czytaj dalej →
Klasyfikacja biurowców: nowe i stare czy dobre i złe?

Prezes Zarządu GPP S.A. Mirosław Czarnik w rozmowie z Property News poruszył ważny temat dotyczący powszechnej zasady „wybudować, zasiedlić i sprzedać”, który nie mobilizuje do dobrego budowania. Prezes Zarządu GPP S.A. wskazał również, że kilkuletnie obiekty GPP Business Park są lepsze od niektórych dzisiaj budowanych, ponieważ zużywają 60-70% mniej energii niż każdy inny biurowiec, oferując o 30% wyższy komfort wewnętrzny.

Czytaj dalej →
Uniwersytet Rozwoju wprowadzi się do GPP Business Park.

Do kompleksu GPP Business Park w grudniu br. wprowadzi się nowy najemca – Uniwersytet Rozwoju. Organizacja prowadząca zajęcia i warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży zajmie 450 mkw. powierzchni w biurowcu Stern. Przestrzenie kompleksu są komfortowym miejscem nie tylko do pracy, ale również do nauki, a ich jakość zapewnia idealne warunki dla najbardziej wymagających, najmłodszych użytkowników.

Czytaj dalej →
Ekologia w budownictwie kuleje. Banki mogą to zmienić.

W artykule Property News Prezes Zarządu GPP S.A. Mirosław Czarnik podzielił się praktycznymi obserwacjami, dzięki którym biurowce w Polsce mogą stać się naprawdę zielone. To między innymi wsparcie kredytowe banków dla deweloperów, którzy chcą budować w sposób zrównoważony, rozliczanie oferentów w przetargach ze śladu węglowego oraz innych kryteriów ekologicznych, czy też wprowadzenie szczegółowej parametryzacji zamówień na realizację budynków. Prezes Zarządu GPP S.A. podkreślił, że budowanie ekologiczne jest możliwe, ale jednym z kluczowych warunków jest spojrzenie na budynek komercyjny w długiej perspektywie.

Czytaj dalej →
Duży popyt na małe biura. GPP Business Park z ofertą specjalną.

Na portalu Property News ukazał się artykuł, w którego treści nawiązano do nowoutworzonych powierzchni biurowych o niedużych metrażach (25 mkw. do 150 mkw.) w energooszczędnym biurowcu Bloch w GPP Business Park. Wydarzenia ostatnich paru lat zrewolucjonizowały rynek biurowy. Po przejściu na tryb pracy hybrydowej firmy optymalizują wielkość swoich biur. Obecnie dostępne powierzchnie w GPP Business Park cechuje elastyczność, a odpowiednie biuro dla siebie znajdą tu również firmy, które potrzebują od 250 do 500 mkw.

Czytaj dalej →
ECO City Katowice – jeden z największych projektów biurowych, na które czekają Katowice

Na portalu Property Design ukazał się artykuł, w którym inwestycja ECO City Katowice jest wskazana jako jeden z największych projektów biurowych, na które czekają Katowice. W biurowcach kompleksu ECO City Katowice zastosowano proekologiczne i energooszczędne rozwiązania, takie jak m.in. pozyskiwanie energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych i naturalnego chłodu z otoczenia (freecooling), zastosowanie urządzeń zapewniających odzysk energii elektrycznej, wykorzystywanie gazowych pomp ciepła (w celu pokrycia szczytowego zapotrzebowania na chłód) pozwala na ograniczenie kosztów zużycia mediów i uzyskanie wysokiego wskaźnika efektywności energetycznej.

Czytaj dalej →
Fiskus hamuje rozwój sektora PRS

Prezes zarządu GPP S.A. Mirosław Czarnik w rozmowie z Property News opowiedział o wpływie nowych regulacji i kredytu 2% na sektor PRS oraz standardzie mieszkań Share Home Silesia i o planach związanych z nową inwestycją w Krakowie.

Czytaj dalej →
Biurowce trzeba inaczej budować, bo będziemy płacić za ich emisję

W artykule Property News Prezes Zarządu GPP S.A. porusza ważne tematy zmniejszania emisyjności budynków, komfortu użytkowników biur czy korzyści pracy w Katowicach. Na biuro należy dziś patrzeć w szerszym kontekście środowiska pracy, z pełną odpowiedzialnością za wszystkich jego uczestników. Kluczową kwestią jest komfort pracowników. Chodzi przede wszystkim o zapewnienie odpowiedniej ilości świeżego powietrza i poziomu jego wilgotności oraz ergonomicznych mebli. Biurowca nie powinno się wybierać w sposób powierzchowny, na zasadzie kupowania książki tylko dlatego, że ma ładną okładkę.

Czytaj dalej →
Biurowce, w których rachunki są o połowę niższe

Prezes Zarządu GPP S.A. Mirosław Czarnik w rozmowie z Property News opowiedział o latach doświadczeń związanych z budownictwem zrównoważonym. Ich kwintesencją jest ECO City Katowice, czyli biurowce, które nie tylko nie oddziałują nadmiernie na środowisko naturalne, ale stwarzają również komfort potrzebny do efektywnej pracy i zapewniają o połowę niższe koszty eksploatacji.

Czytaj dalej →
Europejski Kongres Gospodarczy 2023. Budownictwo zielone dzięki nowym technologiom

W artykule Business Insider Polska Prezes Zarządu GPP S.A. Mirosław Czarnik opowiada o transformacji energetycznej w sektorze budownictwa. Samowystarczalność energetyczna budynków nabiera coraz większego znaczenia. Dzięki zastosowaniu energooszczędnych technologii i materiałów, które skutecznie wdrażamy, możliwe jest ograniczenie emisji spalin, przeciwdziałanie wyspom cieplnym oraz zachowanie bioróżnorodności w mieście.

Czytaj dalej →
Strategia jeszcze bardziej zielona

W Puls Biznesu Prezes Zarządu Mirosław Czarnik opowiada o działalności firmy GPP S.A. W artykule przeczytacie o efektywności energetycznej, wymiernych korzyściach dla naszych najemców, trosce o komfort pracowników, jak również historii, sukcesach i najbliższych planach rozwoju.

Czytaj dalej →