Aktualności
Zielone serce miasta – kompleks Eco City Katowice z fasadami aluminiowymi od Aluprof

Na portalu „Pasywny Budynek” ukazał się artykuł, w którym szczegółowo opisano innowacyjną fasadę biurowców ECO City Katowice. Zamontowane konstrukcje będą długo służyć użytkownikom kompleksu, zapewniając im komfort i bezpieczeństwo oraz przyczynią się do osiągnięcia założonej efektywności energetycznej obiektu. Duże przeszklenia zaprojektowano nie tylko z myślą o komforcie pracy i nieograniczonym widoku na starannie zaprojektowaną zieleń kompleksu, ale również z myślą o lepszej efektywności energetycznej i optymalnym komforcie termicznym.

Czytaj dalej →
Klasyfikacja biurowców: nowe i stare czy dobre i złe?

Prezes Zarządu GPP S.A. Mirosław Czarnik w rozmowie z Property News poruszył ważny temat dotyczący powszechnej zasady „wybudować, zasiedlić i sprzedać”, który nie mobilizuje do dobrego budowania. Prezes Zarządu GPP S.A. wskazał również, że kilkuletnie obiekty GPP Business Park są lepsze od niektórych dzisiaj budowanych, ponieważ zużywają 60-70% mniej energii niż każdy inny biurowiec, oferując o 30% wyższy komfort wewnętrzny.

Czytaj dalej →
Uniwersytet Rozwoju wprowadzi się do GPP Business Park.

Do kompleksu GPP Business Park w grudniu br. wprowadzi się nowy najemca – Uniwersytet Rozwoju. Organizacja prowadząca zajęcia i warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży zajmie 450 mkw. powierzchni w biurowcu Stern. Przestrzenie kompleksu są komfortowym miejscem nie tylko do pracy, ale również do nauki, a ich jakość zapewnia idealne warunki dla najbardziej wymagających, najmłodszych użytkowników.

Czytaj dalej →
Ekologia w budownictwie kuleje. Banki mogą to zmienić.

W artykule Property News Prezes Zarządu GPP S.A. Mirosław Czarnik podzielił się praktycznymi obserwacjami, dzięki którym biurowce w Polsce mogą stać się naprawdę zielone. To między innymi wsparcie kredytowe banków dla deweloperów, którzy chcą budować w sposób zrównoważony, rozliczanie oferentów w przetargach ze śladu węglowego oraz innych kryteriów ekologicznych, czy też wprowadzenie szczegółowej parametryzacji zamówień na realizację budynków. Prezes Zarządu GPP S.A. podkreślił, że budowanie ekologiczne jest możliwe, ale jednym z kluczowych warunków jest spojrzenie na budynek komercyjny w długiej perspektywie.

Czytaj dalej →
Duży popyt na małe biura. GPP Business Park z ofertą specjalną.

Na portalu Property News ukazał się artykuł, w którego treści nawiązano do nowoutworzonych powierzchni biurowych o niedużych metrażach (25 mkw. do 150 mkw.) w energooszczędnym biurowcu Bloch w GPP Business Park. Wydarzenia ostatnich paru lat zrewolucjonizowały rynek biurowy. Po przejściu na tryb pracy hybrydowej firmy optymalizują wielkość swoich biur. Obecnie dostępne powierzchnie w GPP Business Park cechuje elastyczność, a odpowiednie biuro dla siebie znajdą tu również firmy, które potrzebują od 250 do 500 mkw.

Czytaj dalej →
ECO City Katowice – jeden z największych projektów biurowych, na które czekają Katowice

Na portalu Property Design ukazał się artykuł, w którym inwestycja ECO City Katowice jest wskazana jako jeden z największych projektów biurowych, na które czekają Katowice. W biurowcach kompleksu ECO City Katowice zastosowano proekologiczne i energooszczędne rozwiązania, takie jak m.in. pozyskiwanie energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych i naturalnego chłodu z otoczenia (freecooling), zastosowanie urządzeń zapewniających odzysk energii elektrycznej, wykorzystywanie gazowych pomp ciepła (w celu pokrycia szczytowego zapotrzebowania na chłód) pozwala na ograniczenie kosztów zużycia mediów i uzyskanie wysokiego wskaźnika efektywności energetycznej.

Czytaj dalej →
Fiskus hamuje rozwój sektora PRS

Prezes zarządu GPP S.A. Mirosław Czarnik w rozmowie z Property News opowiedział o wpływie nowych regulacji i kredytu 2% na sektor PRS oraz standardzie mieszkań Share Home Silesia i o planach związanych z nową inwestycją w Krakowie.

Czytaj dalej →
Biurowce trzeba inaczej budować, bo będziemy płacić za ich emisję

W artykule Property News Prezes Zarządu GPP S.A. porusza ważne tematy zmniejszania emisyjności budynków, komfortu użytkowników biur czy korzyści pracy w Katowicach. Na biuro należy dziś patrzeć w szerszym kontekście środowiska pracy, z pełną odpowiedzialnością za wszystkich jego uczestników. Kluczową kwestią jest komfort pracowników. Chodzi przede wszystkim o zapewnienie odpowiedniej ilości świeżego powietrza i poziomu jego wilgotności oraz ergonomicznych mebli. Biurowca nie powinno się wybierać w sposób powierzchowny, na zasadzie kupowania książki tylko dlatego, że ma ładną okładkę.

Czytaj dalej →
Biurowce, w których rachunki są o połowę niższe

Prezes Zarządu GPP S.A. Mirosław Czarnik w rozmowie z Property News opowiedział o latach doświadczeń związanych z budownictwem zrównoważonym. Ich kwintesencją jest ECO City Katowice, czyli biurowce, które nie tylko nie oddziałują nadmiernie na środowisko naturalne, ale stwarzają również komfort potrzebny do efektywnej pracy i zapewniają o połowę niższe koszty eksploatacji.

Czytaj dalej →
Europejski Kongres Gospodarczy 2023. Budownictwo zielone dzięki nowym technologiom

W artykule Business Insider Polska Prezes Zarządu GPP S.A. Mirosław Czarnik opowiada o transformacji energetycznej w sektorze budownictwa. Samowystarczalność energetyczna budynków nabiera coraz większego znaczenia. Dzięki zastosowaniu energooszczędnych technologii i materiałów, które skutecznie wdrażamy, możliwe jest ograniczenie emisji spalin, przeciwdziałanie wyspom cieplnym oraz zachowanie bioróżnorodności w mieście.

Czytaj dalej →
Strategia jeszcze bardziej zielona

W Puls Biznesu Prezes Zarządu Mirosław Czarnik opowiada o działalności firmy GPP S.A. W artykule przeczytacie o efektywności energetycznej, wymiernych korzyściach dla naszych najemców, trosce o komfort pracowników, jak również historii, sukcesach i najbliższych planach rozwoju.

Czytaj dalej →
Budowa najbardziej energooszczędnych biurowców w Polsce na półmetku

Konstrukcja pierwszych dwóch budynków ECO City Katowice realizowanych przez GPP osiągnęła docelową wysokość. Inwestycja zyskała najwyższą w Unii Europejskiej ocenę 94% w ramach certyfikacji BREEAM, a blisko 60% jej powierzchni zajmą tereny zielone. To najbardziej przyjazne użytkownikom i energooszczędne biurowce w Polsce.

Czytaj dalej →