19th Ave New York, NY 95822, USA
Aktualności
Uniwersytet Rozwoju wprowadzi się do GPP Business Park.

Uniwersytet Rozwoju – organizacja prowadząca zajęcia i warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży zajmie 450 mkw. w kompleksie GPP Business Park w Katowicach. Najemca wprowadzi się do biurowca „Stern” przy ul. Konduktorskiej 35 w grudniu br.

  • Najemcy budynków GPP, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, mogą liczyć na znacząco niższe koszty zużycia mediów, m.in. dzięki zastosowaniu systemów trigeneracji, kogeneracji, gazowych pomp ciepła czy fotowoltaiki.
  • Mirosław Czarnik, prezes zarządu GPP: Od lat zmieniamy katowicki Wełnowiec w nowoczesną i innowacyjną strefę aktywności gospodarczej.
  • Uniwersytet Rozwoju doskonale wpisuje się w ideę Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024, której jednym z celów jest wspieranie zainteresowania nauką wśród najmłodszych pokoleń.

Uniwersytet Rozwoju to miejsce, które od blisko 12 lat realizuje interaktywne pokazy naukowe, doświadczenia i eksperymenty ukazujące zjawiska fizyczne i właściwości chemiczne czy biologiczne. Szeroka oferta programowa uwzględnia też zajęcia z robotyki, o tematyce ekologicznej, artystycznej czy kulinarnej. Zaangażowana kadra stawia na rozwój pasji do nauk ścisłych i doskonalenie potencjału uczestników.

Instruktorzy Uniwersytetu Rozwoju wspierają również szkoły, przedszkola i domy kultury w zajęciach laboratoryjnych podstawy programowej z biologii, chemii i fizyki. Ponadto, firma organizuje zatwierdzone przez kuratorium oświaty półkolonie, których głównym tematem są eksperymenty lub robotyka, jak i wydarzenia okolicznościowe.

– Nowa lokalizacja to nowe możliwości i wyższy standard. Z naszych usług skorzystają klienci indywidualni, uczestnicząc w warsztatach pozalekcyjnych, półkoloniach czy organizując przyjęcia urodzinowe. Szczególnie jednak cieszy nas bliskość biznesu – nasz Uniwersytet od lat współpracuje z dużymi firmami i korporacjami zapewniając pracownikom i ich pociechom organizację firmowych imprez świątecznych, pikników rodzinnych czy wypoczynku dla dzieci. Zmiana siedziby firmy to również impuls do wprowadzenia nowości w ofercie, w której już niebawem pojawią się propozycje warsztatów integracyjnych, rozwojowych i rozrywkowych dla dorosłych – mówi Sonia Myczkowska, założycielka Uniwersytetu Rozwoju.

GPP zmienia Wełnowiec

– W naszej pionierskiej działalności często wchodzimy w rolę edukatora i skupiamy się na popularyzacji zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska naturalnego. Od lat zmieniamy katowicki Wełnowiec w nowoczesną i innowacyjną strefę aktywności gospodarczej. Dlatego z radością witamy w GPP Business Park nowego najemcę, który będzie znakomitym uzupełnieniem oferty naszego kompleksu. Uniwersytet Rozwoju doskonale wpisuje się w bliską nam ideę Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024, której jednym z celów jest wspieranie zainteresowania nauką wśród najmłodszych pokoleń. Wybór GPP Business Park to dowód, że nasze przestrzenie są komfortowym miejscem także do nauki, a ich jakość zapewnia idealne warunki dla najbardziej wymagających, najmłodszych użytkowników – mówi Mirosław Czarnik, prezes zarządu GPP S.A.

GPP Business Park to zespół czterech biurowców w Katowicach. Wyróżnikiem budynków, których nazwy pochodzą od nazwisk śląskich noblistów w dziedzinach nauk ścisłych, jest zastosowane nowoczesnych technologii. Wykorzystanie trigeneracji, paneli fotowoltaicznych, gazowych pomp ciepła i freecoolingu dyktuje trendy i przekłada się na wyższy komfort użytkowników i o połowę niższe zużycie energii.

Bardzo dobra jakość powietrza oczyszczanego z bakterii i wirusów oraz nawilżanego do optymalnego poziomu 40-60 proc. wpływa pozytywnie na zdrowie i samopoczucie użytkowników. Wdrożone w GPP Business Park rozwiązania energooszczędne oraz troska o użytkowników i naturę zostały potwierdzone najwyższą oceną międzynarodowego certyfikatu BREEAM.

Flagowe inwestycje GPP

GPP S.A. jest pomiotem działającym na rynku od 1995 r. Znana jest z tego, że jako pierwsza w Polsce zbudowała budynek biurowy, który otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding.

Do jej flagowych inwestycji należą kompleksy GPP Business Park oraz powstające Eco City Katowice. Spółka z powodzeniem zadebiutowała również w sektorze PRS, realizując 111 klimatyzowanych i w pełni umeblowanych mieszkań na wynajem w ścisłym centrum Katowic.

Projekty GPP wyróżnia szerokie zastosowanie innowacji w zakresie zrównoważonego rozwoju, w tym rozwiązań zwiększających energooszczędność budynków i bioróżnorodność terenów miejskich, mających pozytywny wpływ na komfort użytkowników i lokalnych społeczności. Najemcy budynków GPP dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii mogą liczyć na znacząco niższe koszty zużycia mediów, m.in. dzięki zastosowaniu systemów trigeneracji, kogeneracji, gazowych pomp ciepła czy fotowoltaiki.

Źródło: Property News. Cały artykuł:  https://www.propertynews.pl/biura/uniwersytet-rozwoju-wprowadzi-sie-do-gpp-business-park,144926.html