19th Ave New York, NY 95822, USA
Aktualności
ECO City Katowice – jeden z największych projektów biurowych, na które czekają Katowice

ECO City Katowice to nowoczesny kompleks biurowy, który współtworzą cztery energooszczędne biurowce.

Zastosowane w nich proekologiczne i energooszczędne rozwiązania, takie jak m.in. pozyskiwanie energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych i naturalnego chłodu z otoczenia (freecooling), zastosowanie urządzeń zapewniających odzysk energii elektrycznej, wykorzystywanie gazowych pomp ciepła (w celu pokrycia szczytowego zapotrzebowania na chłód) pozwala na ograniczenie kosztów zużycia mediów i uzyskanie wysokiego wskaźnika efektywności energetycznej.

W budynkach wykorzystano innowacyjne systemy wentylacyjno-klimatyzacyjne, które znacznie podnoszą komfort pracy i zdrowie użytkowników, przez co mają bezpośredni wpływ na wydajność pracy i spadek wskaźnika zachorowalności.

Sercem kompleksu stanie się ECO SQUARE, czyli rekreacyjno-wypoczynkowa zielona strefa, która wraz z okalającą budynki 800-metrową ścieżką spacerową i amfiteatrem w plenerze, stanowić będzie aż 60 proc. powierzchni tej inwestycji.

ECO City Katowice zaoferuje najemcom zróżnicowane tereny zielone, które stanowić będą aż 60 proc. powierzchni inwestycji. Stanowiska do pracy wśród zieleni, blisko kilometrowa ścieżka spacerowa, boisko do gry w koszykówkę i zielony amfiteatr przełożą się na urozmaicenie miejsc do pracy na terenie kompleksu – podkreśla Janusz Mitręga, prezes Eco City Katowice.

Kompleks powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie GPP Business Park, pierwszego w Polsce kompleksu biurowego, w  którym na taką skalę zastosowano energooszczędne rozwiązania.

Warto podkreślić, że na etapie koncepcji kompleks ECO City Katowice otrzymał precertyfikat BREEAM Outstanding na poziomie 94 proc. Jest to najlepszy wynik dla budynków biurowo-usługowych w Unii Europejskiej.

Źródło: Property Design. Cały artykuł: 

https://www.propertydesign.pl/architektura/104/trzy_najwieksze_projekty_biurowe_na_ktore_czekaja_katowice,44484.html