19th Ave New York, NY 95822, USA
Aktualności
Zielone biura w GPP Business Park
Gdy jesienią temperatura na zewnątrz spada, nie trzeba uruchamiać aplikacji raportujących poziom zanieczyszczeń, by poczuć, że trudniej się oddycha, a bóle głowy doskwierają nam częściej niż latem. Gdzie zatem znaleźć czyste powietrze?
Odpowiedź może zaskoczyć – na przykład w biurze, w którym znowu coraz częściej bywamy po niełatwym czasie pandemii. Jednak jak można się domyślić, standard powierzchni biurowych jest różny.
 
Oddychać pełną piersią mogą na pewno użytkownicy biur znajdujących się w GPP Business Park, gdzie współczynnik wymiany powietrza wynosi 35 m3/os./h. Powietrze to, zanim trafi do naszych Najemców, jest odpowiednio przygotowywane m.in. poprzez zastosowanie wysokosprawnego systemu wentylacji, który zapewnia nawilżanie powietrza w najbardziej korzystnym dla człowieka przedziale 40-60%. Zastosowanie w budynkach GPP Business Park energooszczędnego systemu belek grzewczo-chłodzących umożliwia indywidualną regulację temperatury, a woda służąca do nawilżania powietrza m.in. poprzez zastosowanie systemu dozującego jony srebra, pozbawiana jest wszelkich drobnoustrojów, bakterii i wirusów. Tak zaawansowane technologicznie rozwiązania stwarzają idealne środowisko pracy i funkcjonowania człowieka, poprawiając jego produktywność i komfort pracy, przy jednoczesnych znacznie niższych kosztach zużycia mediów.
 
Warto wspomnieć, że projekt instalacji wentylacji i klimatyzacji dla budynku im. Konrada Blocha, należącego do GPP Business Park zdobył nagrodę główną PASCAL 2020, przyznawaną przez Stowarzyszenie Polska Wentylacja.