19th Ave New York, NY 95822, USA
Aktualności
Katowice – miasto przyjazne dla Biznesu
Katowice pozostają liderem rozwoju sektora usług dla biznesu. Jak wynika z raportu ABSL, w ciągu ostatnich 5 lat Metropolia GZM odnotowała blisko 70 proc. wzrost zatrudnienia w centrach usług, w których powstało 12 tys. nowych miejsc pracy. Szacuje się, że w I kw. 2023 roku poziom zatrudnienia będzie wyższy o 6 proc. w porównaniu do stanu obecnego.
 
Nie bez powodu Katowice zajęły pierwsze miejsce w rankingu „Miast Przyjaznych dla Biznesu”, ogłoszonym przez miesięcznik Forbes Polska oraz zostały uhonorowane tytułem „Miasto Przyjazne Inwestorom” podczas #PropertyForum 2022, wyprzedzając Poznań, Gdynię, Łódź i Lublin. Jest to w dużej mierze zasługa lokalnych władz, inwestorów i przedsiębiorców, przejawiająca się nieszablonowym podejściu do stwarzania warunków dla biznesu.
 
💬 „Tym, co nas wyróżnia, jest na pewno innowacyjne myślenie, dzięki któremu jesteśmy zawsze o krok dalej. Widać to doskonale na przykładzie budynków biurowych budowanych przez GPP S.A., w których już dawno postawiliśmy na ekologiczne i energooszczędne rozwiązania. W GPP Business Park stworzyliśmy jedyny w kraju biurowiec, który produkuje więcej energii, niż zużywa w obszarze wentylacji, ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej – mówi Mirosław Czarnik Prezes Zarządu GPP S.A.
 
💬 „Tuż obok kompleksu GPP Business Park trwa budowa czterech energooszczędnych biurowców ECO City Katowice, które staną się nowoczesnym miejscem pracy dla firm wyróżniających się wysoką świadomością ekologiczną i doceniających obiekty funkcjonalne, przyjazne ludziom i środowisku naturalnemu oraz niedrogie w eksploatacji. ” – podkreśla Janusz Mitręga Prezes Zarządu Eco City Katowice