19th Ave New York, NY 95822, USA
Aktualności
Biurowce, w których rachunki są o połowę niższe

Eco City Katowice to kwintesencja naszych doświadczeń z budownictwem zrównoważonym, które nie oddziałuje nadmiernie na środowisko, daje komfort efektywnej pracy i kosztuje o połowę mniej – opisuje Mirosław Czarnik, prezes zarządu GPP SA.

Przez lata zasada mówiąca o tym, że lokalizacja nieruchomości jest podstawowym walorem jej wartości była spłycana.

– Ważne było tylko to, aby działka znajdowała się w widocznym, centralnym punkcie miasta z dobrą komunikacją miejską. I na tym się kończyło – opisuje Mirosław Czarnik, prezes zarządu GPP SA.

W efekcie powstawały budynki w miejscach, do których nie można było dojechać, albo brakowało w nich mocy do zasilenia obiektów.

Nikt nie zastanawiał się nad skutkami ubocznymi wyboru tych rzekomych dobrych lokalizacji.

– Tymczasem one są ogromne. Sam tego doświadczyłem, gdy pracowałem w Katowicach przy ul. Astrów. Musiałem przyjeżdżać 20 minut wcześniej, żeby znaleźć miejsce parkingowe, a potem cały dzień się stresowałem, myśląc o tym czy, czy auto tam jeszcze stoi – opisuje Mirosław Czarnik.

Kompleksem Eco City Katowice chcemy przekazać najemcom kwintesencję naszych 18-letnich doświadczeń związanych z budownictwem zrównoważonym – tłumaczy Mirosław Czarnik, prezes zarządu GPP SA.

To przecież, jak dodaje prezes GPP, ma olbrzymi wpływ na efektywność pracy.

Biurowce zatopione w zieleni

Między innymi dlatego budowany przez GPP kompleks biurowy Eco City Katowice przy ul. Konduktorskiej zaoferuje najemcom prawdziwą zieloną przynętę: hektar zieleni i niemal kilometr ścieżek spacerowych.

– To wyjątkowa wartość dodana tej lokalizacji: każdy będzie mógł wyjść z budynku i popracować wśród zieleni – wyjaśnia Mirosław Czarnik.

To nie wszystko. – Tym kompleksem chcemy przekazać naszym najemcom kwintesencję naszych 18-letnich doświadczeń związanych z budownictwem zrównoważonym, czyli takim, które nie oddziałuje nadmiernie na środowisko naturalne, stwarza komfort potrzebny do efektywnej pracy i kosztuje o połowę mniej niż każdy inny budynek – opisuje Mirosław Czarnik, prezes zarządu GPP SA.

Źródło: Property News Cały artykuł: https://www.propertynews.pl/biura/biurowce-w-ktorych-rachunki-sa-o-polowe-nizsze,129397.html