19th Ave New York, NY 95822, USA
Aktualności
Konferencja Future Builders
Podporządkowanie formie funkcji czy powrót architektury społecznej? A może nowe materiały, innowacyjne technologie i szczególny nacisk na energooszczędność?
 
Konferencja Future Builders zorganizowana przez Aluprof inspiruje była doskonałą okazją do wymiany poglądów i doświadczeń pomiędzy architektami, urbanistami, socjologami oraz praktykami budownictwa. W panelu „Nowy Europejski Bauhaus” wziął udział Mirosław Czarnik, prezes zarządu GPP Business Park, który przedstawił przykłady realizacji budynków plus energetycznych, które są naszą wizytówką.
 
Jak powiedział podczas spotkania: „Na rynku biurowym najemcy i wynajmujący stają przed dużymi wyzwaniami związanymi z podwyżkami cen prądu. Z pewnością wzrośnie zainteresowanie energooszczędnością i budynkami, takimi jak nasze, w których możliwe jest osiągnięcie nawet o połowę niższych kosztów mediów. Technologie nie są problemem, a wraz ze wzrostem ich popularności i dostępności, inwestowanie w nie będzie zwracać się coraz szybciej” – powiedział Mirosław Czarnik i dodał:
 
„O tym, że będziemy musieli budować budynki energooszczędne słyszało się już od 1993 roku. My wyprzedziliśmy przyszłość i zaczęliśmy realnie działać, czego efekty widać dzisiaj. Zaawansowane technologicznie biurowce wpisują się w nowy, europejski ład, wspierając zdrowe środowisko pracy. Mniej zwolnień lekarskich, mniej chorób cywilizacyjnych, dłuższe życie – funkcjonowanie w takich budynkach jest inwestycją w kapitał ludzki”.