19th Ave New York, NY 95822, USA
Aktualności
Dlaczego GPP Business Park jest wyjątkowym miejscem?
  • Mamy świetną jakość powietrza w biurach, które jest nawilżane do optymalnego poziomu 40-60%. W procesie nawilżania powietrza wykorzystywane są jony srebra, które eliminują rozwój drobnoustrojów, bakterii, wirusów, grzybów i pleśni. Doskonała jakość powietrza jest ważna nie tylko teraz, podczas pandemii, ale każdego innego dnia kiedy normy powietrza są dalekie od prawidłowych.
  • Wszystkie biurowce zostały nagrodzone międzynarodowym Certyfikatem BREEAM. To najbardziej ceniona w Europie metoda oceny budynków pod kątem ich przyjazności dla środowiska naturalnego oraz komfortu przyszłego użytkownika, wyznaczająca jednocześnie standardy dla zrównoważonego projektowania. Biurowiec Goeppert-Mayer jako pierwszy budynek w Polsce otrzymał ten certyfikat na najwyższym poziomie Outstanding.
  • To kompleks czterech biurowców, w których zastosowano innowacyjne technologie energooszczędne, takie jak trigeneracja, fotowoltaika, gazowe pompy ciepła  i windy odzyskujące energię. Połączenie nowoczesnych technologii pozwoliło nam na zmniejszenie zużycia energii o 50% i obniżenie kosztów mediów o ponad 50% w porównaniu do standardowych budynków.
  • Budynek biurowy Bloch jest jedynym w Polsce plus energetycznym biurowcem (w obszarze ogrzewania, wentylacji i przygotowania ciepłej wody użytkowej), a to oznacza, że produkuje więcej energii niż wynosi jego zapotrzebowanie.
  • Nasze biurowce emitują o 75% mniej CO2 do powietrza w porównaniu do standardowych biurowców.
  • Aby przywrócić poprzemysłowemu terenowi bioróżnorodność, posadziliśmy na terenie GPP Business Park rodzime gatunki roślin, a na dachach pojawiły się zielone rozchodniki. Zamontowaliśmy budki dla ptaków i nietoperzy oraz hotele dla owadów. Na dachu biurowca Bloch mamy również pasiekę.

  •  Najemcy GPP Business Park mogą korzystać z samochodu elektrycznego i rowerów elektrycznych (również na weekendowe wypady za miasto).

Oferta kompleksu GPP Business Park zdecydowanie wyróżnia się na rynku biurowców w Polsce. Wykorzystanie innowacyjnych technologii, niższe koszty mediów i wysoki komfort pracy tworzą unikatowe połączenie, którego do tej pory nikt na rynku nie oferował.  Wzrasta też świadomość firm dotycząca stanu środowiska naturalnego, dlatego coraz chętniej wybierają ekologiczne biurowce, które wpisują się w prowadzone działania pro środowiskowe.  

Świadomi najemcy wiedzą, że systemowe rozwiązania i zrównoważone budownictwo wykorzystujące energooszczędne technologie i zdecydowane ograniczenie emisji CO2 są w stanie przynieść realną zmianę stanu środowiska naturalnego.

Pandemia i wzrost zainteresowania pracą zdalną spowodowały zmianę w zapotrzebowaniu na powierzchnie biurowe wielu firm. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, nowy realizowany właśnie kompleks Eco City Katowice wyposażony zostanie w otwartą, trzy kondygnacyjną strefę coworkingową liczącą  1900 m², która stworzy unikatowe miejsce do pracy dla ok. 250 osób.   

Nieustająco na pierwszym miejscu stawiamy człowieka i jego potrzeby. Tworzymy komfortowe miejsca pracy zgodnie z nurtem pro środowiskowym. Wsłuchujemy się w potrzeby naszych najemców i wychodzimy im naprzeciw. Wierzymy, że ogrom zalet ekologicznych biurowców sprawi, że zrównoważone budownictwo będzie oczywistym wyborem.